GLASTRON PREGLED MODELA
Glastron je jedan od prvih proizvođača stakloplastičnih brodova.
Tvrtka je osnovana 50-ih godina prošlog stoljeća u U.S.A. To je stari američki proizvođač glisera i manjih cruisera. Glastron je poznat po svojim izdržljivim i kvalitetnim brodovima s inovacijama u dizajniranju trupa, uključujući AQUALIFT i dizajn trupa "SSV", koji je danas u upotrebi. Nije rijetkost da se i na našoj obali sretnu Glastroni stari i 40 godina koji su još u funkciji!
Glastron je veliki proizvođač glisera i malih cruisera. U ponudi su gliseri bez kabine i gliseri s kabinom te mali cruiseri. Motorizacija plovila je izvedena s unutarnjim ugrađenim motorima, vanbrodskim motorima ili JET- pogonima plovila.
Povijest i početak GLASTRONA - svjetski počeci proizvodnje stakloplastičnih glisera
Idejni otac tvrtke GLASTRON je bio Bob Hammond koji je radio u odjelu alata Douglass zrakoplova koristeći najnovije metode u domeni plastike. Nakon nekoliko godina odvojio se od Douglass-a tražeći način da "iskoristiti" svoje vještine s plastikom i relativno nove stakloplastične materijale. Oko 1953. godine je počeo raditi na stakloplastičnim plovilima. Već 1956. godine su prodana 24 stakloplastična glisera, a ime su dobili po novom materijalu "GLAS" (plastika na bazi stakla) i riječi "TRON" što je zvučalo kao poveznica s visokom tehnologijom ("tehnološki tron") pa je tako ime „GLASTRON" rođeno.
Proizvodnja, inovacije, prodaja glisera i veliki napredak i rast, doveli su do toga da je 1967. godine Glastron postao "Batboat" u novom Batmanu filmu.
Godina 1968. je povezana s periodom velikih natjecanja glisera i akrobacijama. Na "Molinari utrkama" brodova u SAD-u Glastron Racing postaje uspješniji nego ikada, tako da je 1971. Reggie Fontana zaključio nevjerojatnu karijeru utrka upravo s GLASTRONOM.
1970. godine proizveden je 100.000. primjerak Glastrona!
Modelna linija je povećana već 1972. godine na 25 modela, a 1973.godine GLASTRON GT-150 postavio je svjetski rekord za najduži skok!
1973. je GLASTRON u novom filmu James Bond 007 "Live and Let Die"! Filmski GLASTRONI se često koriste u sceni potjere koja je još i danas jedna od najistaknutijih scena jurnjave u filmu.
1974. Hale za proizvodnju glisera tvrtke GLASTRON su najveće u svijetu.